מהי בניה אקולוגית ולמה היא מומלצת?

בנייה אקולוגית

בנייה אקולוגית

מתלבטים האם לבנות את הבית שלכם בבניה אקולוגית? הכתבה הבאה היא בדיוק בשבילכם. קראו אותה ותוכלו לקבל מידע רלוונטי בנושא. מוכנים? אנחנו מתחילים!

כמה מילים על בניה אקולוגית

מהי בניה אקולוגית? מדובר בניה המבוססת על כמה היבטים בהם: חומרי הבנייה, חיסכון אנרגטי, ניצול משאבי טבע בלתי מתכלים ושמירה על משאבי טבע מתכלים והתחשבות בסביבה.

מהי המטרה בבניה אקולוגית?

לפני הכל, רק נחדד ונבהיר שבניה ירוקה ובניה אקולוגית הן מילים נרדפות ומדובר על אותו סוג בניה.
המטרה היא לצור סביבת מגורים שתהיה טובה ונוחה עבור הדיירים וכל זאת מבלי לפגוע (עד כמה שניתן) במשאבים טבעיים הנמצאים באזור. כך אפשר לשמר את הסביבה ולהגדיל משמעותית את היעילות האנרגטית של הבית. יותר מזה, אפשר גם לשפר את איכות האוויר בתוך הבית וגם מחוץ לבית.

מהם עקרונות הבניה האקולוגית?

יש לא מעט עקרונות בהם, הקפדה על בידוד תרמי של הקירות, החלונות והגג. למה עושים זאת?
כי ככל שהבידוד התרמי יהיה טוב יותר, כך נצטרך לצרוך פחות משאבים על מנת לחמם ולקרר את הבית. עקרון נוסף שכדאי להזכיר הוא התכנון היעיל והחסכוני של שטח הבית וכמובן הניצול שלו בצורה הטובה ביותר. אגב, בבניה אקולוגית יהיה גם דגש על ניצול של אור טבעי.
בכדי לשמוע מידע בנושא של איך מתחילים לעסוק בעיצוב דיגיטלי מומלץ להעיף מבט ב-

בניה אקולוגית מתחילה בתכנית אדריכלות ירוקה

יש עוד שיטות שמיושמות בשיטת בניה זו כמו, מחזור של הפסולת, מחזור של המים ומי הביוב, שימוש במקורות אנרגיה כמו השמש והרוח וגם יש שימוש בכל מיני אביזרים שיכולים לחסוך לא רק אנרגיה אלא גם יכולים לחסוך במים. יש גם דגש על החומרים מהם בונים את הבית. החומרים הם חומרי בניה חזקים שאינם גורמים לפליטה של גזים רעילים לאוויר.

בניה אקולוגית והתייחסות לסביבה

יש דגש לא רק על תכנון הבית עצמו אלא גם על תכנון סביבת הבית. כך אפשר לראות שבפרויקטים של בניה אקולוגית, יש התייחסות לכל נושא התחבורה הציבורית שיש באזור. הרי תסכימו איתנו שאם תהיה תחבורה יעילה, הדיירים המתגוררים בסביבה לא יצטרכו להשתמש ברכב שלהם כל הזמן. כך יהיה אפשר להפחית את הזיהום הסביבתי.

יתרונות נוספים שיש בבניה אקולוגית

לאורך הכתוב, הזכרנו את השמירה על הסביבה, מה שכן יש יתרונות נוספים שכדאי לציין כמו, הוצאות התפעול הנמוכות ועלייה בערך הנכס (שכן מדובר על נכס שנבנה לפי בניה אקולוגית).

איך בוחרים חברה המתמחה בבניה אקולוגית?

בארץ פעילות מספר חברות המתמחות בבניה אקולוגית. מומלץ לאסוף מידע על החברות הללו, לקרוא המלצות, לראות פרויקטים שהן ביצעו ללקוחות, לבדוק כמה שנות ניסיון יש להן בתחום וכמו כן לקחת הצעת מחיר מסודרת. כאשר יש לכם את כל המידע הרלוונטי, תוכלו לבחור בחברה שהכי נראית לכם ולהתחיל את תהליך הבניה. שיהיה בהצלחה!